TP-Link TLSG2210P 8 Port Gigabit Smart PoE Switch
Basic Features
  • Model: TL-SG2210P
  • Gigabit Ethernet connections with full speed of data transferring
  • 8 PoE ports
  • Energy-efficient technology
  • 2 SFP Slots
৳ 10,500.00
SKU: 32582 Categories: , Tags: , ,
Description
Specification
HARDWARE FEATURES
Dimensions (L x W x H ) 8.2 x 4.9 x 1.0 in (209 x 126 x 26mm)
Interface 8 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
2 1000Mbps SFP Slots
(Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX)
LED Yes
Power Supply Maximum (PoE on): 63.4W (220V/50Hz)
Maximum (PoE off): 10.4W (220V/50Hz)
Weight 458 g
Main Feature
Port 8 Ports
Network Standard IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab,
IEEE 802.3ad, IEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x
Data Transmission Rate 10/ 100/ 1000 Mbps
MAC Address Table 8k
Environment Operating Temperature: 0?~40? (32?~104?);
Storage Temperature: -40?~70? (-40?~158?)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing